Монтаж люстри своїми руками

Любий світильник чи люстру можна повісити самостійно. Для цього потрібно трохи знань, які допоможуть виконати безпечний і надійний монтаж.

Роботу завжди потрібно починати з відключення напруги на проводах, до яких будемо підключати люстру. За допомогою індикатора, переконуємося, що напруга на всіх проводах відсутня.

Отже, підготовляємо кріплення на стелі(гачок), на якому пізніше буде висіти наша люстра.

Перший крок – це розмічання місця на стелі, для свердління під дюбель. Якщо це гачок, то він повинен знаходитись максимально близько до проводів, щоб кришка люстри змогла накрити гачок з проводами. Якщо ми боїмося просвердлити кабель, то потрібно згадати, що кабель, як правило, проходить у напрямку стіни, на якій знаходиться вимикач, і в цій області свердлити непотрібно.

Щоб швидко і впевнено просвердлити отвір в бетоні, необхідно використовувати перфоратор.

В висвердлений отвір ми можемо вставляти дюбель.

Закручувати гачок спочатку потрібно вручну, а потім за допомогою плоскогубців.

Наша люстра майже готова, залишилось підключити дроти. Для цього вкорочуємо дроти до потрібної нам довжини і знімаємо ізоляцію приблизно на 1см. Дальше два проводи зі стелі вкручуємо в клемну колодку з однієї сторони, а два проводи, що залишилися від світильника вкручуємо в другу сторону клемної колодки.

На останньому етапі ми вішаємо нашу люстру на гачок. Звичайно, заздалегідь відрегулювати її довжину так, щоб вона висіла на потрібній висоті.

На закінчення ми ховаємо всі дроти під ковпак люстри і зафіксовуємо його болтиком. Вкручуємо лампочки, вмикаємо живлення і насолоджуємося нашою люстрою.