Правильне проектування електропроводки

Правильно продумана і правильно виконана електропроводка забезпечує безпеку і зручність в експлуатації на багато років. Тому варто заздалегідь добре продумати її розташування. Перш ніж ми дійдемо до етапу виконання, ми повинні добре подумати, і уявити собі її подальшу експлуатацію.

Проектування електропроводки в будинку або квартирі, краще всього почати з ретельного продумування розташування меблів і побутової техніки. Так що варто пройтися по квартирі з олівцем у руці і відзначати місця, де ми хочемо розмістити точки освітлення та електричні розетки.

Наступним кроком повинно бути визначення передбачуваної потужності обладнання, які ми збираємося використовувати в домашніх умовах тепер або в майбутньому. Завжди краще трохи зависити поріг потужності, так як в майбутньому може виявитися, що наші передбачення сильно занижені.

При виконанні монтажу електропроводки слід пам’ятати, що електричні провода не можуть бути розташовані на стінах, скрізь, де ви цього захотіли. Проводку слід монтувати в місцях, найменш схильних до просвердлення, або інших пошкоджень, які можуть виникнути в ході ремонту або оновлення приміщень. Важливо також, щоб, по можливості, електропроводку монтувати під прямим кутом, а також уникати проведення кабелю в місцях з підвищеною температурою (наприклад каміни).

Зазвичай місця, в яких монтуються  кабелі, це простір близько 15-30см під стелею, 15-20см від кута стін чи відкосу дверей.

У місцях, де передбачені великі споживачі потужності – такі, як, електричні обігрівачі, пральна машина, варочна панель або плита з електричною духовкою – краще застосовувати кабель з перетином, відповідним потужності приймача. Як правило, всі лінії розеток мають поперечний переріз жили 2,5 мм2, а лінії освітлення 1,5 мм2, однак у випадку, коли пристрій має більшу потужність, може виникнути необхідність застосування більш товстого кабелю. Потрібно пам’ятати також, що деякі електричні варочні плити, а також бойлери, потребують  трифазного підключення – в цьому випадку необхідно прокласти п’ятижильний кабель.

Дуже важливим елементом електромонтажу є захист окремих ліній автоматичними вимикачами(запобіжниками). Існують два основні захисти, які встановлюються в розподільних щитках  – це пристрій захисного відключення (в народі називають УЗО) та автоматичний вимикач (запобіжник). Їх вибір краще залишити професіоналам. Варто зазначити, що оптимальним рішенням є окремий захист кожного приміщення. Це особливо корисно під час аварії, коли немає напруги на лінії, яка підключена тільки для одного приміщення.

Під час виконання електропроводки варто пам’ятати також про прокладання проводів до тих місць, де в майбутньому ми сплануємо монтаж якого-небудь пристрою, наприклад, електричні ролети або кондиціонер. Вартість кабелю невелика і дозволяє уникнути в майбутньому додаткових переробок (як правило, пов’язаних з штробленням стін і повторного фарбування вже обладнаних приміщень).

Для професійно виконаних електромонтажних робіт, Ви можете нам зателефонувати, і ми враховуючи багаторічну практику і досвід, з радістю Вам допоможемо.