Розміщення вимикачів в квартирі

Кількість і розташування вимикачів світла необхідно прорахувати до кількості усіх ліній і світильників. Не завжди знаємо, скільки вимикачів насправді буде нам необхідноо і в яких місцях нам буде зручніше їх використовувати.

Представляємо кілька порад для функціонального розташування вимикачів в Вашому домі:

  1. Якщо ми шукаємо стандартних рішень, то варто знати, що найчастіше вимикачі головного світла розташовують в кожному приміщенні безпосередньо біля входу, на стороні, протилежній тій, в яку відкриваються двері. Оптимальна висота вимикача – 0,9м від підлоги.
  2. В ванній кімнаті, туалеті, кухні чи гардеробній вимикачі встановлюють також біля дверей, але ззовні, а не в самому приміщенні.
  3. Якщо в даних приміщеннях планується встановити додаткові світильники, наприклад, у вигляді лампи на дзеркалі або світлодіодної стрічки під тумбами в кухні, вимикачі монтують максимально близько до них, в зручному для нас місці.
  4. Якщо кілька точок освітлення, ми хочемо запалювати одним включенням, досить запланувати один вимикач. Так само одну люстру можна включати двома кнопками на вимикачі, тоді при натисненні однієї з них світить половина лампочок люстри, а при натисканні другої – друга половина люстри.
  5. У спальні хорошим рішенням буде установка вимикача біля ліжка, тоді нам зручніше буде вимкнути світло в момент засипання. Ми зробимо це швидко і не будемо гуляти в інший кінець кімнати.
  6. Крім того можна встановити вимикачі з можливістю управління яскравістю освітлення. Завдяки їм ми змінимо інтенсивність світла для своїх потреб, часу доби і настрою. Але, такі вимикачі працюють тільки з звичайними лампочками розжарення.

 

Також можливо встановити головний вимикач біля дверей, при виході з квартири чи будинку, який буде вимикати все освітлення і прибори, залишивши працюючими тільки необхідні(котел, холодильник, сигналізація, відеонагляд).

Якщо Вас зацікавила дана стаття, ми допоможемо спроектувати і реалізувати всі ці, і багато інших можливостей в Вашу оселю.