Монтаж розетки, заміна розетки своїми руками

Якщо в стінах змонтовані вже готові підрозетники  з проводами, ми можемо самостійно замінити розетку. Досить мати біля себе індикатор напруги, викрутку, рівень і знання деяких правил.

Ситуація ускладнюється, якщо ми знаходимося на початковому етапі монтажу нових або створення додаткових електричних розеток. Коли необхідно різати штробу або замінити всю електропроводку, тоді знадобиться допомога спеціаліста.

Типи розеток і електропроводки.

В Україні в даний час встановлюються розетки типу F, вони мають два паралельних отвори і контакти для заземлення. Часто зустрічаються розетки типу C – без заземлення, згідно останніх нововведень (трижильна електропроводка) такі розетки встановлювати неможна.

В розподільній коробці можна побачити два або три дроти – в залежності від того, з яким типом електропроводки ми маємо справу. Менше жил вказує на електропроводку старого типу(TN-C), натомість більше проводів означає новий тип електропроводки – тип TN-S. Як в одному, так і в другому випадку немає ніяких проблем зі встановленням розетки, яка має контакт заземлення.

Увага! Перш ніж приступити до монтажу розетки, необхідно відключити напругу. Для того, щоб перевірити, чи немає напруги на проводах в розетці, потрібно використовувати індикатор.

Підключення проводів, у випадку електропроводки типу TN-S (3 проводи в коробці).

Правильне підключення трьох проводів в розетці, вимагає застосування єдиної схеми:

– провід чорний або коричневий (фазний – L) зліва;

– синій провід (нейтральний – N) – з права;

– провід жовто-зелений (захисний – PE) – посередині.

Варто зазначити: схему підключення проводів до розетки визначаємо коли ми дивимося на розетку з лицевої сторони.

Підключення проводів у разі встановлення типу TN-C (2 дроти в коробці)

Монтаж розетки з заземленням, в разі встановлення старого типу електропроводки(TN-C), також можливий. Тому що тоді в коробці знаходяться тільки два дроти, один з них – нейтральний – слід з’єднати з заземлюючим контактом за допомогою моста. Якщо, ми не впевнені, як правильно закріпити цей провід при установці в системі TN-C, потрібно порадитись зі спеціалістом.

Останні кроки монтажу.

Коли провода будуть правильно підключені, їх потрібно викласти в коробці. Добре пам’ятайте про якісний монтаж розетки, тоді існує менша ймовірність її випадання з коробки (наприклад внаслідок неправильного від’єднання вилки). Щоб уникнути цього, механізм розетки, крім стандартних розжимних кріплень, потрібно зафіксувати додатковими двома шурупами. Після закінчення монтажу корпусу, необхідно включити електрику і перевірити за допомогою індикатора чи в підключеній розетці є напруга.

P.S. На цьому я закінчую свою статтю. Надіюся, що цей матеріал буде комусь корисний і зрозумілий.Але, якщо  у когось все-таки виникли запитання по даній темі, прошу телефонувати за телефонами вказаними на сайті, ми з радістю Вас проконсультуємо.